THE BEST SIDE OF HPV AşıSı ISMI

The best Side of hpv aşısı ismi

The best Side of hpv aşısı ismi

Blog Article

Bu nedenle tanısının konulması hayati derecede önemli olup, erken tanı oluşabilecek birçAlright komplikasyonun da önüne geçecektir. Bu arada dış gebeliğin sonlandırılmasından sonra kadınlar tekrar hamile kalarak çocuk sahibi olabilirler. Ancak unutulmamalıdır ki oluşan bir dış gebelik kesinlikle doğum ile sonlanmaz, tek tedavisi embriyonun oradan bir an önce alınmasıdır.

Doğan vakalar mevcuttur fakat ektopik gebeliğin sonlandırılmaması anne hayatını büyük tehlikeye atar.

Her zaman ağrınız artarsa veya normal dışında bir şey hissederseniz doktorunuzu bilgilendirin.

Bunların dışında kan testleri ile gebelik hormonları olan progesteron ve beta-HCG değerlerine de bakılır. Bir gebelik oluşmuş ise bu iki hormonun değerlerinde oynamalar olacak, dış gebeliğe tanı koymak için ise hormon seviyeleri kontrol edilebilir.

Ameliyat sonrası ilk haftada mümkün olduğunca dinlenin ve sonraki haftalarda toleransınıza göre aktivitelerinizi artırın.

6 haftalık dış gebelik belirtileri nelerdir? Karın veya pelvik bölgesinde hafiften şiddetliye kadar değişebilen ve zaman zaman ortaya çıkan ya da sürekli hissedilen keskin bir ağrı görülür. Bu ağrının yanında parlak kırmızı veya kahverengi tonlarda olabilecek hafif ya da şiddetli vajinal kanama yaşanır.

Gebelik süresi boyunca hem bebeğin hem de annenin sağlık durumu sürekli takip edilmelidir. Bunu yapan ve bu alanda uzmanlaşan kadın – doğum uzmanları birçok teknik ile bu işlemi profesyonel bir şekilde yapar.

Doktor, rektum ile vajina arasında Douglas boşluğu olarak adlandırılan bölgeyi gözlemler. Dış gebelik durumunda bu bölge şişkinleşir, bu da karın boşluğuna kanama ve ardından bu boşluğa kan akışı olduğunu gösterir.

Dış gebeliğin klasik klinik bulguları, alt karın ağrısı yani kasık ağrısı, vajinal kanama veya lekelenme, adet tarihinde gecikmedir.

Bu tip dış gebeliğe tubal gebelik denir. Bazı vakalarda yumurtalık, karın boşluğu veya rahmin vajinaya bağlanan uterusun alt kısmı yani serviks gibi vücudun diğer bölgelerinde de dış gebelik meydana gelebilir.

İlkay kara seven haftalık hamileyim ultrasonda bebeğin kesesi ve amniyon sıvısı gözüktü fakat bebek tam olarak gözükmedi doktor iki hafta sonra tekrar gel dedi bunun sebebi dış gebelik olabilir mi

Kasık Ağrısı: Gebeliğin başında kasıklarda, kalça ve belde hafif ağrılar olabilir. Bunlar rahmin büyümesine ve onu tutan bağların gerilmesine bağlı olarak oluşur. Gebeliğin ilerleyen dönemlerinde rahim büyürken, etrafındaki organları normal daha fazla bilgi yerlerinden biraz uzağa itecektir. Bu organları tutan kas ve liflerde aşırı gerilme olacaktır.

Dış gebeliği sonlandırmanın özel yöntemi, gebeliğin boyutuna ve yerine, ayrıca kadının sağlığına ve gelecekteki doğurganlığını koruma isteğine bağlıdır.

Enflamasyon veya enfeksiyon: Belsoğukluğu veya klamidya gibi cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar tüplerde ve yakındaki diğer organlarda iltihaplanmaya neden olabilir ve ektopik gebelik riskinizi artworkırabilir.

Report this page